Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Майже кожному хоча б раз у житті доводиться побувати в суді. До суду приходять із різноманітних причин, як пов’язаних із захистом своїх прав, свобод чи інтересів, так і просто щоб на власні очі побачити, як здійснюється правосуддя, однак не всі розуміють, що перебуваючи у приміщенні суду, потрібно дотримуватися певних правил поведінки, з належною повагою ставитися до суду, тих, хто там працює і відвідувачів.
Нещодавно в Маневицькому районному суді житель Маневицького району, який виступав свідком по справі про притягнення особи до адміністративної відповідальності, порушував порядок і заважав проведенню слухання: намагався вступити в суперечку із суддею, не реагував на зауваження, поводив себе зухвало, на попередження судді щодо можливого складення протоколу за неповагу до суду не реагував, у зв’язку із чим було оголошено перерву в судовому засіданні. При виникненні подібної ситуації у суддів є достатньо ефективний механізм впливу на таких учасників процесу, а саме − притягнення винної особи до адміністративної відповідальності за прояв неповаги до суду. Оскільки питання про притягнення особи до такої адміністративної відповідальності вирішується судом негайно після вчинення порушення, судовим розпорядником був складений протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А також, спільно з працівниками Маневицького ВП ГУ Національної поліції було направлено громадянина в ЦРЛ для проходження огляду щодо наявності чи відсутності алкогольних або наркотичних речовин у його організмі. За результатами розгляду матеріалів, постановою Маневицького районного суду від 23 січня 2019 року на адміністративного порушника було накладено мінімальне стягнення у виді 850 гривень штрафу.
А от за ті самі діяння, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, на особу може бути накладене стягнення у виді штрафу від 150 до 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 2550 до 4250 грн.), або відправитися на виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку, або отримати до 15 діб адміністративного арешту.
На жаль, випадки зневажливого ставлення до служителів Феміди непоодинокі. Під час розгляду судових справ суд нерідко стикається з тим, що окремі учасники процесу не з'являються у судове засідання, не повідомляють про причини своєї неявки. Така несумлінна поведінка призводить до відкладення розгляду справи й, як наслідок, — до затягування судового процесу. Це порушує права і законні інтереси інших учасників процесу, які належним чином виконують свої процесуальні обов’язки. Відповідно, подібна «нечемність» не повинна залишатися без реагування, визначеного кодексами.
Шановні громадяни, давайте будемо дотримуватися вимог Закону та спілкуватися на високому рівні правової культури суспільства!
Прес-служба суду