flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

КОМУНІКАЦІЙНА СТРАТЕГІЯ МАНЕВИЦЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2023 РІК

Додаток № 1 до наказу

Маневицького районного суду

Волинської області

від 30.12.2022 № 28/01-03

КОМУНІКАЦІЙНА СТРАТЕГІЯ МАНЕВИЦЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2023 РІК

ВСТУП

Стратегія комунікаційної діяльності Маневицького районного суду Волинської області є основним документом для здійснення зовнішньої та внутрішньої комунікації, включає в себе сукупність комунікаційних засобів, методів, прийомів і технік, що покликані надати об’єктивну інформацію про діяльність суду і суддів, налагодити постійний зацікавлений діалог з суспільством в інтересах забезпечення незалежності судової влади, гарантування законності та правопорядку, здійснення незалежності судової влади, реалізації об’єктивного і неупередженого правосуддя.

Зміст і структура комунікаційної стратегії визначається цілями правосуддя, а завдання суду в цьому напрямку ґрунтуються на нормах Конституції України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про доступ до публічної інформації», «Про зверненян громадян», Мадридських принципах щодо зв’язку між засобами масової інформації та суддівською незалежністю, інших національних і міжнародних актах, що регулюють діяльність судів в сфері комунікації.

Контроль і координацію комунікаційної діяльності суду здійснює голова суду та суддя-спікер, а відповідальним за виконання є прес-секретар.

АНАЛІЗ СТАНУ КОМУНІКАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Маневицький районний суд Волинської області здійснює внутрішню і зовнішню комунікаційну діяльність завдяки впровадженню сучасних інформаційних технологій ведення внутрішнього документообігу, управління апаратом суду та донесення інформації про діяльність суду до широкого кола громадськості.

На сьогоднішній день суд забезпечений автоматизованим циклом ведення діловодства та проходження судових справ, в якому використовується досвід судового адміністрування та організаційної роботи. Діє автоматизована система документообігу суду ,,Д-3”. У штаті апарату Маневицького районного суду Волинської області функціонує прес-служба суду, в складі якої працює суддя-спікер та прес-секретар, на якого покладено функції забезпечення комунікаційної діяльності. Прес-служба суду взаємодіє з засобами масової інформації, здійснює інформування суспільства про діяльність Маневицького районного суду Волинської області шляхом оприлюднення інформації на офіційному веб-сайті Маневицького районного суду Волинської області: https://mn.vl.court.gov.ua/sud0311/ веб-порталу ,,Судова влада”, друкованому виданні ,,Нова доба”, а також у соціальній мережі Facebook. Прес-секретар виконує функції забезпечення зв’язків Маневицького районного суду Волинської області із громадянами та ЗМІ, що поступово набувають системного характеру. На офіційному веб-сайті оприлюднюється інформація про заходи, які проводить Маневицький районний суд, а також ті, в яких беруть участь судді та працівники апарату. Прес-секретар опрацьовує запити та звернення представників засобів масової інформації, забезпечує підготовку і поширення матеріалів про діяльність Маневицького районного суду Волинської області у ЗМІ, готує і розміщує на сайті спростування інформації, яка не відповідає дійсності, та роз’яснення стосовно діяльності суду у зв’язку з публікаціями про його роботу. У приміщенні суду розміщено інформаційні стенди. На вказаних стендах знаходиться інформація про судову систему України, розклад роботи, контакти Маневицького районного суду Волинської області та територіального управління Державної судової адміністрації України у Волинській області. На них висвітлена інформація про компетенцію Маневицького районного суду Волинської області, зразки документів, платіжні реквізити, графік особистого прийому громадян керівництвом суду, графік роботи, правила оформлення звернень, тощо.

Таким чином, Маневицький районний суд Волинської області прагне до відкритості та прозорості у своїй роботі, веде планову та системну комунікаційну діяльність у таких напрямках:

Планування комунікаційних заходів здійснюється з урахуванням результатів опитування громадян щодо оцінки якості роботи Маневицького районного суду Волинської області та шляхів вирішення проблем, що виникають при відвідуванні суду.

РЕСУРСИ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ КОМУНІКАЦІЇ І ПРОБЛЕМИ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ ВИРІШЕННЯ

Функціональна придатність приміщення суду для здійснення якісного правосуддя у задовільному стані. З часу створення суду і до цього часу ведеться активна робота забезпечення суддів і працівників апарату належними умовами праці та відповідними приміщеннями для здійснення правосуддя, а також забезпечення громадян, людей з обмеженими фізичними можливостями і відвідувачів вільним, безперешкодним доступом до суду. У даному напрямку зроблено наступне: встановлено пандус та кнопку виклику працівника апарату суду, забезпечено суддів та працівники апарату суду належними приміщеннями для роботи; організовано необхідну кількість залів судових засідань, в тому числі з можливістю проведення відеоконференцзв’язку; організовані місця для відвідувачів суду шляхом організації куточків підготовки (письмові столи, лавочки) з розміщеною інформацією на стендах, де також можна розміщуватись при підготовці до подання матеріалів до суду та для очікування судових засідань.

СТАН ЗВ'ЯЗКІВ СУДУ З ГРОМАДСЬКІСТЮ

Маневицький районний суд Волинської області має епізодичну співпрацю з місцевими представниками ЗМІ, забезпечення якої входить до повноважень прес-секретаря. Важливою метою комунікаційної стратегії суду є налагодження співпраці з місцевою газетою та інтернет виданням. Час від часу в місцевих ЗМІ висвітлюються питання організації роботи суду, правової просвіти, діяльності суддів, розгляду справ, які викликають суспільний резонанс. Маневицький районний суд Волинської області суд постійно оновлює матеріали на своїй інтернет-сторінці веб-порталу ,,Судова влада України”.

МЕТА І ОСНОВНІ ЦІЛІ КОМУНІКАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ МАНЕВИЦЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Метою комунікаційної стратегії Маневицького районного суду Волинської області є формування довіри громадян до системи судочинства України, як ланки системи судочинства і загалом підвищення авторитету судової влади в суспільстві.

Основні цілі комунікаційної стратегії:

ЦІЛЬОВІ АУДИТОРІЇ КОМУНІКАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАНЕВИЦЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Відповідно до мети та цілей Комунікаційної стратегії Маневицького районного суду Волинської області її цільовими аудиторіями є:

Внутрішні:

Зовнішні:

Найбільш пріоритетною цільовою групою є групи, що становлять зовнішню цільову аудиторію.

ФОРМИ І ЗАСОБИ КОМУНІКАЦІЇ (КАНАЛИ ЗВ’ЯЗКІВ) З ЦІЛЬОВИМИ АУДИТОРІЯМИ

Під час вибору каналів зв’язку із цільовою аудиторією необхідно обов’язково врахувати специфіку кожної окремої групи. Обираючи засоби комунікації із громадянами, слід розуміти, що ця група є найбільш численною та різноманітною, отже, краще обирати канали, які є більш масовими та доступними широкому загалу.

Канали зв’язку з громадськістю:

Під час визначення каналів комунікації Маневицького районного суду Волинської області із представниками ЗМІ необхідно врахувати, що ця група є більш вузькою та спеціалізованою, що в окремих засобах масової інформації працюють журналісти, які спеціалізуються на правничій тематиці.

Каналами комунікації зі ЗМІ може бути обрано:

Каналами комунікації із представниками суб’єктів владних повноважень можуть бути:

Обираючи засоби зв’язку зі студентами юридичних спеціальностей, слід звернути увагу, що основною ідеєю співпраці з цією групою є популяризація роботи в суді з метою формування майбутнього високопрофесійного персоналу.

Добір засобів комунікації необхідно здійснювати з наданням переваги таким освітнім заходам:

  

Додаток № 2 до наказу

Маневицького районного суду

Волинської області

від 30.12.2022 № 28/01-03

 

ПЛАН КОМУНІКАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ МАНЕВИЦЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2023 РІК 

№ п/п

Назва заходу

Цільова аудиторія, на яку розрахований захід

Очікуваний результат

Орієнтовна дата проведення

Відповідальні за виконання

Внутрішня та зовнішня комунікація

1

Налагодження системи оперативного обміну інформацією працівників суду з питань діяльності суду

та судової системи загалом

Судді та працівники апарату суду

Налагодження ефективної комунікаційної взаємодії у колективі, вироблення спільних позицій з питань діяльності суду

Постійно

Голова суду, суддя-спікер, керівник апарату суду, прес-секретар

2

Проведення спільних заходів з органами суддівського самоврядування та суддями у відставці

Судді, працівники апарату, керівники органів суддівського самоврядування, судді у відставці

Налагодження ефективної комунікаційної взаємодії, вироблення спільних позицій з питань діяльності суду

Постійно

Суддя-спікер, прес- секретар

3

Підведення підсумків роботи суду минулий рік

Громадськість, представники ЗМІ та журналісти

Налагодження діалогу з громадськістю, представниками ЗМІ та журналістами, підвищення рівня довіри до суду, визнання суспільством високого рівня надання судових послуг у суді.

Січень

Голова суду, суддя-спікер, керівник апарату суду, прес-секретар суду

4

Оновлення інформації на офіційному веб-сайті суду, сторінках соціальних мереж та інформаційних стендах суду

Громадяни, відвідувачі суду, представники органів державної влади і місцевого самоврядування, представники ЗМІ та журналісти

Оперативне та достовірне отримання довідкової інформації про діяльність суду, відкритість.

Постійно

Керівник апарату суду, прес-секретар суду, головний спеціаліст

5

Поширення новин на сторінці суду у соціальній мережі Facebook

Громадяни, відвідувачі суду, представники ЗМІ, громадські організації, школярі , студенти

Оперативне отримання довідкової інформації про діяльність суду

Постійно

Суддя-спікер, прес-секретар

6

Планове відвідання тренінгів, семінарів

Судді, працівники апарату суду

Підвищення кваліфікації, обмін досвідом та вироблення спільних позицій з подальшим впровадженням

Протягом року

Голова суду, керівник апарату

7

Проходження студентами вищих навчальних закладів практики у суду

Студенти юридичних спеціальностей

Популяризація роботи працівника суду, підвищення рівня професії юриста

Постійно

Керівник апарату суду, заступник керівника апарату суду

8

Виконання державними службовцями категорії «Б» та «В» планових завдань щодо ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності

Керівник апарату, заступник керівника апарату, секретарі суду, секретарі судових засідань, головний та провідні спеціалісти та судові розпорядники

Підвищення рівня результативності виконання службової діяльності

Протягом року

Керівник апарату

9

Моніторинг матеріалів у ЗМІ, які стосуються діяльності суду, за необхідності – організація оперативного реагування на них

Цільові аудиторії, які визначаються за результатами моніторингу

Оперативне реагування покращує сприймання громадянами роботи суду, підвищує довіру до роботи суду

Постійно

Прес-секретар суду

10

Висвітлення у ЗМІ подій, які відбуваються у суді

Громадяни як регіону, так і держави загалом, громадські організації, молодь

Інформування про діяльність суду, формування позитивного іміджу суду, відкритість, підвищення рівня довіри громадян до судової системи та зокрема до суду.

Постійно

Прес-секретар суду

11

Розроблення інформаційних стендів

Громадяни, відвідувачі суду

Інформування відвідувачів суду щодо розташування кабінетів, підвищення обізнаності відвідувачів суду

Постійно

Керівник апарату суду, прес-секретар суду

12

Проведення ,,Днів відкритих дверей”

Студенти, школярі, громадяни, громадські організації

Надання інформації про особливості роботи в суді, підвищення довіри до суду, правове виховання

Протягом року

Суддя-спікер, керівник апарату суду, прес-секретар суду

13

Проведення екскурсій судом, знайомство

Школярі-учні старших класів, студенти

Формування правової свідомості у молоді району, покращення обізнаності щодо діяльності судової системи, популяризація роботи суду та підвищення рівня суспільної довіри до суду

Протягом року

Суддя-спікер, керівник апарату суду, прес-секретар суду

14

Проведення опитування громадян-відвідувачів з питань, що стосуються оцінки та ефективності діяльності суду

Відвідувачі суду, користувачі веб - сайтом суду

Оцінка довіри до діяльності суду, отримання інформації про недоліки роботи з метою їх подальшого усунення

Грудень

Суддя-спікер, прес-секретар суду, головний спеціаліст

15

Активна участь колективу Маневицького районного суду Волинської області в громадському житті селища.

Колектив Маневицького районного суду Волинської області, громадськість

Інформування про роботу суду, демонстрація відкритості діяльності, формування позитивного іміджу суду

Постійно

Суддя-спікер, керівник апарату суду

 

ОЧІКУВАННІ РЕЗУЛЬТАТИ РЕАЛІЗАЦІЇ КОМУНІКАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ МАНЕВИЦЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Комунікаційна стратегія Маневицького районного суду Волинської області впроваджується з метою покращення зв’язку із громадськістю, встановлення змістовного та постійного діалогу із суспільством.

За результатами реалізації Комунікаційної стратегії Маневицького районного суду Волинської області очікується зростання рівня довіри громадян до судів та працівників апарату суду, підвищення авторитету Маневицького районного суду Волинської області шляхом поліпшення правової обізнаності населення про порядок захисту їхніх прав та інтересів у судах. Крім того, серед очікуваних результатів реалізації Комунікаційної стратегії Маневицького районного суду Волинської області можна назвати:

МОНІТОРИНГ РЕЗУЛЬТАТІВ КОМУНІКАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: